۶ تکنیک سئو خارجی (Off-Page SEO) در سال ۲۰۲۰

در مقاله‌هایی که با عناوین سئو چیست و سئو خارجی چیست ، در اختیارتان قرار دادیم، در رابطه با اهمیت Off-Page SEO و تفاوت آن با سئو داخلی به اندازه کافی صحبت کردیم. اما در این مقاله قصد داریم ۶ تکنیک سئو خارجی که در سال ۲۰۲۰ برای جذب ترافیک ارگانیک، کمک زیادی به شما خواهد کرد، قرار می‌دهیم.

بهترین تکنیک سئو خارجی در سال ۲۰۲۰

همان‌طور که حتماً می‌دانید، گوگل برای سنجش اعتبار و رتبه دهی به هر سایت، از پارامترهای مختلفی در حدود ۲۰۰ مورد استفاده می‌کند. شناسایی و رعایت هریک از این موارد، قطعاً کار مشکل و غیرممکنی است. اما رعایت چند مورد از اصلی‌ترین آنها، چه در سئو داخلی و چه در Off-Page SEO، کمک شایانی به بهبود عملکرد سایت شما خواهد کرد؛ بنابراین هریک از مواردی که در ادامه به عنوان ۱۰ تکنیک سئو خارجی معرفی می‌کنیم، بهترین بوده و در صورتی که درست اجرا شوند، با نتیجه خوبی همراه خواهند بود.

لینک سازی یا تبادل لینک

لینک سازی دارای ۳ نوع مختلف است که در یکی دو سال اخیر، به عنوان موثرترین تکنیک سئو خارجی سایت مورد استفاده قرار گرفته‌است. چرا که از نظر گوگل، اعتبار وب سایتی که لینک‌های خارجی زیادتری داشته باشد، بیشتر است.

تمام تکنیک‌هایی که در این مقاله به آنها اشاره می‌شود، به نوعی لینک سازی در نظر گرفته می‌شوند. برای آنکه دقیقتر متوجه این مسئله شوید، باید با انواع لینک‌ها آشنا شوید:

لینک‌های طبیعی

لینک طبیعی به لینکی گفته می‌شود که یک کاربر در اثر رضایت، اعتماد یا قدردانی به سایت شما می‌دهد.

لینک سازی دستی

لینک سازی دستی به حالتی گفته می‌شود که شما از سایت‌های دیگر درخواست کنید تا لینک سایت شما را در سایتشان قرار دهند. مشابه با رپورتاژ.

لینک خودساخته

به لینک‌هایی گفته می‌شود که توسط شما به صورت دستی در سایت‌های انجمنی یا کامنت‌ها قرار می‌گیرد. ساخت بک لینک رایگان از همین نوع است.

بیشتر بخوانید: بک لینک چیست؟

لینک سازی یا تبادل لینک

منظور از تبادل لینک چیست؟!

اگر تبلیغات کانال‌های تلگرامی را به خاطر داشته باشید، حتماً با نحوه تبادل هم آشنایی دارید. عملکرد تبادل لینک در سئو نیز مشابه با عملکرد گروه‌های تبادل لینک در تلگرام است. در این روش تنها کاری که باید انجام دهید این است که لینک وب سایت خود را با سایت‌هایی که به نوعی مشابه با مکمل شما هستند، قرار داده و متعاقباً لینک سایت آنها را در سایت خود قرار دهید.

پست مهمان یا Guest Posting

دومین موردی که به عنوان بهترین تکنیک سئو خارجی می‌توان به آن اشاره کرد، استفاده از پست مهمان است. در این روش، شما می‌توانید محتوای خود را در سایت‌هایی که مرتبط با موضوع شما هستند، منتشر کنید. تنها کاری که باید انجام دهید، پیدا کردن وبلاگ یا سایت‌هایی است که اجازه انتشار محتوای مهمان را به شما می‌دهند.

فرقی نمی‌کند که سایت میزبان، ایرانی باشد یا خارجی. مهم این است که ترافیک بالایی داشته باشد و مرتبط با موضوع کاری شما باشد. در ادامه تعدادی سایت ایرانی که پذیرنده پست مهمان هستند را به شما معرفی می‌کنیم:

 فعالیت در شبکه‌های اجتماعی

فعالیت مفید و هدفمند در شبکه‌های اجتماعی، شانس شما را برای بهبود سئو سایت افزایش می‌دهد. به عبارت دیگر در صورتی که شما موفق به برقراری ارتباط مؤثر با مخاطب شده و یک واکنش از سمت او دریافت کنید، موفق به استفاده از سوشال سیگنال، به عنوان یکی از ۱۰ تکنیک سئو خارجی شده‌اید؛ بنابراین سعی کنید از انواع شبکه‌های اجتماعی، به عنوان چیزی فراتر از کانال‌های پیام رسانی استفاده کنید. از جمله فعالیت‌هایی که به عنوان سوشال سیگنال در نظر گرفته می‌شوند، عبارت هستند از: لایک، کامنت، به اشتراک گذاری و …

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یکی از قدیمی‌ترین تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ است که هنوز هم به عنوان یکی از بهترین تکنیک‌های سئو خارجی در نظر گرفته می‌شود. استفاده از این روش تقریباً برای تمامی وب سایت‌ها امکان‌پذیر است. شما می‌توانید از طریق این کانال ارتباطی، می‌توانید خدمات، محصولات و مقالات جدید را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

اما مسلماً قبل از هرچیز، به ایمیل مخاطبان و مشتریان احتمالی خود نیاز دارید. برای جمع‌آوری ایمیل، می‌توانید از شرکت‌های واسطی که در زمینه فروش ایمیل در حال فعالیت هستند استفاده کنید یا از طریق یک افزونه، هنگام ورود به سایت از مخاطبان ایمیلشان را دریافت کنید.

ایمیل مارکتینگ راهی عالی برای هدایت ترافیک ارگانیک، به بو سایت شما است. چرا که از این طریق نه تنها به مخاطبان جدید دسترسی پیدا خواهید کرد، بلکه کاربران قدیمی سایت را هم تشویق می‌کنید تا مجدداً به سایت شما سر بزنند.

فعالیت در سایت‌های انجمنی

یکی از مهمترین نکاتی که هنگام بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو باید در نظر داشته باشید، ارائه پاسخ درست و کاربردی به کاربران است.

فراموش نکنیم که هدف اصلی موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و … پاسخ به نیاز کاربران در زمینه‌های مختلف، مانند خرید کالا و … است. پس اگر شما به هر نحوی بتوانید گره ای از مشکلات مخاطب باز کنید، نه تنها موفق به جلب نظر مخاطب، بله گوگل شده‌اید.

رفع نیاز و پاسخ به سؤال مخاطب، یکی از اهداف اصلی سایت‌های انجمنی و پرسش و پاسخ است. در نتیجه، اگر شما هم بتوانید در این وب سایت‌ها فعالیت کرده و لینک سایت خود را از طریق پاسخ به سؤال کاربران، در اختیارشان قرار دهید، به بهبود سئو خارجی سایت کمک کرده‌اید.

از جمله وب سایت‌های انجمنی که می‌توانید در آنها فعالیت داشته باشید، عبارت هستند از:

به اشتراک گذاری عکس و فیلم در رسانه‌های اجتماعی

نظر دادن در سایت‌های مختلف و محتوای متنی، تنها موارد در فهرست تکنیک سئو خارجی سایت در نظر گرفته نمی‌شوند. شما می‌توانید از طریق آماده‌سازی عکس و فیلم و به اشتراک گذاری آنها در رسانه‌های اجتماعی، به بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو، کمک کنید.

  • برای به اشتراک گذاری عکس از پلتفرم‌های اینستاگرام، پینترست، Flickr و Photobucket استفاده کنید.
  • برای به اشتراک گذاری فیلم از پلتفرم‌های YouTube و Vimeo استفاده کنید.
  • برای به اشتراک گذاری فایل (Document) از پلتفرم‌های SlideShare و Issuu و Scribd استفاده کنید.

نتیجه‌گیری

در این مقاله ۶ تکنیک سئو خارجی در سال ۲۰۲۰ را به شما معرفی کردیم که با استفاده از هریک از آنها می‌توانید به بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو کمک کنید. استفاده از هریک از روشهای گفته شده، در صورتی که طبیعی اجرا شوند، با نتیجه خوبی همراه خواهند بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.