ارزش و اهمیت موتورهای جستجو برای کسب و کارهای آنلاین 1

موتورهای جستجو تا چند سال پیش به این مقدار در کسب و کارهای آنلاین یا اینترنتی در ایران اهمیت نداشتند و کسانی هم که سایت داشتند زیاد به دنبال بهینه سازی و سئو وب سایت خود نبودند یا اگر هم بودند به این تعداد نبود.

اما امروزه دیگر کسب و کارها متوجه شده اند که اگر در دنیای آنلاین فعالیت نداشته باشند و بازاریابی و فروش خود را به این سمت نبرند مطمئاً ضرر بزرگی خواهند کرد . روش های بازاریابی آنلاین بسیار گسترده میباشد و راه و روش های بسیار زیادی برای این کار وجود دارد که به تمامی شیوه ها و راهکارها دیجیتال مارکتینگ نیز گفته میشود.

یکی از مهمترین راه ها استفاده از بازاریابی موتورهای جستجو میباشد ، این روز ها هرشخصی که به دنبال اطلاعات یا اجناسی باشد اولین کاری که میکند ، جستجو بررسی محصول مورد نظر در سایت های جستجوگر میباشد . در ادامه به صورت کامل و مفید در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد پس با ما باشید.

موتورهای جستجو

در این مقاله میخوانیم :

دلایل بهینه سازی و سئو سایت برای موتور های جستجو

موتورهای جستجو این روز ها بسیار هوشمند شده اند و در لیست نتایج جستجو شده سایت هایی را به کاربر معرفی میکنند که میتوانند نیازهای آن کاربر را برطرف کند . اما با این همه هوش باز هم نمیتوانند مانند انسان ها ببینند ، فکر کنند و بخوانند . پس اینجا است که مبحث سئو و بهینه سازی برای موتورهای جستجو به وجود می آید.

سئو و بهینه سازی شامل انجام فعالیت و فرایند هایی است که بر روی سایت انجام میشود تا بتواند به خزنده های موتورهای جستجو کمک کند تا سایت را بهتر و دقیق تر بررسی کند و آن سایت را در نتایج جستجو در رتبه های برتری قرار دهد.

زمانی که یک کاربر در گوگل مدل های لباس مجلسی را جستجو کند این موتور جستجو وظیفه دارد بهترین سایت هایی که به لباس مجلسی پرداخته اند معرفی کند . اما گوگل از کجا میداند که کدام سایت ها تصاویر ، ویدئو و محتوای بهتری دارند تا با اولویت بندی آنها به کاربر لیست جستجو را نشان دهد ؟ .

گوگل با الگوریتم هایی که از سال ها پیش برای خود تعریف کرده است این لیست را تهیه میکند و سئوکار ها کسانی هستند که به خوبی با این قواعد و قوانین آشنایی دارند و با تغییراتی که در کدها و محتوای سایت ایجاد میکنند به گوگل کمک میکنند تا آنها را در رتبه های بهتر لیست جستجو قرار دهد .

پس هرچه شما جایگاه بهتری در لیست جستجو شده داشته باشید مطمئاً بازدیدکنندگان و مشتری های بیشتری خواهید داشت .

مدیران سایت و تمام وبمستران فعال در حوزه نت به خوبی از تاثیر و اهمیت موتورهای جستجو در کسب و کارشان واقف هستند و می‌دانند کـه این ابزارها میتواند چه تحول بزرگی در کسب‌وکارها ایجاد کنند.

به طور مشخص گوگل به عنوان دروازه ای برای ورود به وب عمل می‌کند و کاربران که سرمایه‌های هر وب سایتی هستند در گام نخست به گوگل و موتورهای جستجو رجوع میکنند و سپس تصمیم میگیرند روی کدام سایت کلیک کنند، همین مورد اهمیت موتورهای جستجو را به خوبی مشخص میکند.

لیست بهترین موتورهای جستجو

موتورهای جستجو بسیاری در اینترنت موجود میباشند که بعضی از آنها بیشتر متعلق به یک کشور و یا زبان خاص میباشد . اما طبق آمار درصد بسیار زیادی از کاربران از سرویس های بین المللی استفاده میکنند .

ASK

Baidu Bing Yahoo Google
Yandex DuckDuckGo WebCrawler WOW

Aol Search

همانطور که شما نیز بخوبی می دانید بهترین جستجوگر در حال حاضر گوگل است . پس شما نیز بهتر است سایت خود را برای گوگل سئو کنید زیرا تجربه نشان داده است با سئو شده سایت برای گوگل در بقیه موتورهای جستجو نیز رتبه شما بالا خواهد رفت .

مقاله ای در وب سایت searchenginewatch به بررسی ۱۰ موتور جستجوی برتر سال ۲۰۱۸ پرداخته است که گوگل با کسب بیش از ۷۲ درصد نقش پر رنگی در جستجوی کاربران را به خود اختصاص داده است.

10 موتور جستجوی برتر در سال 2018

جمع بندی

در این مقاله به خوبی اهمیت موتورهای جستجو در کسب و کارهای اینترنتی را متوجه شدیم و حتی بهترین موتور جستجو را شناختیم . در بهینه سازی سایت باید به این نکته توجه داشته باشید که تخصص سئوکار شما و میزان صبر شما است که میتواند شما را در این بحث به موفقیت برساند . پس اگر کسب و کار اینترنتی دارید بهتر است از همین ساعت تصمیم به بهینه سازی سایت خود برای موتورهای جستجو را بگیرید تا در آینده ای نزدیک شما هم سهمی بسیار زیادی از فروش محصولات خود در اینترنت داشته باشید.

دیجیتال مارکتینگکسب و کار اینترنتیمقالات سئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *