اطلاحات سئو

اگر به سئو و دنبال کردن آموزش سئو به صورت اصولی علاقه مند هستید یکی از نخستین مواردی که باید یاد بگیرید واژگان و اصطلاحات سئو میباشد.

زیرا از این پس که آموزش های سئو ویلیکو را دنبال کنید این کلمات را در تمام مقالات به صورت مداوم مشاهده خواهید کرد پس باید با معانی آنها آشنا باشید تا اختلال در یادگیری شما به وجود نیاید .

بیشتر این کلمات مخفف چندین کلمه انگلیسی میباشد که جهت کوتاه کردن صحبت ها و غیره از مخفف های آنها در تمام سطح وب استفاده میشود .

لیست کامل اصطلاحات سئو در سال 2019

کاربران وبلیکو با خواندن این مقاله اطلاعات زیر را بدست خواهند آورد :

لیست اصطلاحات سئو


Above the Fold چیست ؟

زمانی که شما یک سایت را باز میکنید به تمام قسمت هایی که در مرورگر شما نمایش داده میشود قسمت های بالایی سایت یا Above the Fold گفته میشود که در سال ۲۰۱۲ گوگل برای جریمه سایت هایی که در این قسمت تبلیغات بسیار زیادی در سایت خود قرار میدادند و کاربر را اذیت میکرد قوانین وضع کرد که در رتبه بندی سایت ها بسیار تائیر گذار است.

چیست ؟ Above the Fold

ایجکس یا همان AJAX چیست ؟

برنامه نویسی Ajaxایجکس که مخفف کلمات Asynchronous JavaScript And XML میباشد به طراحان این امکان را میدهد تا به همراه جاوا اسکریپت طرح هایی را ایجاد کنند تا از نظر زیبایی بسیار قابل توجه باشد و کاربر بدون باز شدن مجدد صفحات به راحتی بتواند تمام محتوای یک سایت را مشاهده کند اما متاسفانه گوگل نمیتواند محتویات این صفحات را بخواند و استفاده از سیستم AJAX در وب سایت امتیاز منفی در سئو سایت شما دارد .


معرفی الگوریتم ها Algorithm

الگوریتم ها برنامه های بسیار پیچیده ای هستند که توسط موتور های جستجو جهت بررسی و بازیابی داده و ارائه نتایج جستجو ، پرس و جو ها میباشد که وب سایت هایی که از این الگوریتم ها پیروی کرده باشند همیش شانس بیشتری جهت قرار گرفتن در نتایج صفحات اول را دارند . در ادامه به چندین الگوریتم موتور جستجو گوگل اشاره خواهیم کرد.


آلت تصاویر Alt Attribute

موتورهای جستجو نمیتوانند محتویات داخل یک تصویر را بخوانند پس با استفاده از Alt به موتور جستجو میتوانیم بفهمانیم که تصویر در چه موردی است و این تصویر بیانگر چه چیزی میباشد .


ابزار های تجزیه و تحلیل Analytics

ابزارهای گزارش و بررسی Analyticsمدیران و بازاریاب های اینترنتی برای تجزیه و تحلیل ، سنجش، جمع آوری، گزارش گیری از اطلاعات در سطح اینترنت و یا یک وب سایت مشخص نیاز به ابزاری دارند تا به آنها کمک کند . به عنوان مثال گوگل آنالیتیکس یکی از این ابزار ها میباشد که در حال حاضر یکی از سرویس هایی میباشد که استفاده از آن برای هر وبمستری الزامی است .


انکر تکست Anchor Text چیست ؟

کلمات و یا کارکتر های داخل یک متن را به که به سایتی دیگر و یا بخش های داخلی همان سایت لینک میشوند را انکر تکست میگویند . به عنوان نمونه در خط بالا انکر تکست گوگل آنالیتیکس  به ابزار آن در سایت گوگل لینک شده است .


آشنایی با هوش مصنوعی Artificial Intelligence یا همان AI

هوش مصنوعی Artificial Intelligenceهوش مصنوعی به شاخه‌ای از علوم کامپیوتر گفته می‌شود که به خودکارسازی رفتار هوشمندانه توسط ماشین می‌پردازد، به زبان ساده‌تر می‌توان آن را تقلید یک ماشین از رفتار هوشمندانه‌ی انسان دانست.  در مقاله آشنایی با گوگل در بک قسمت به هوش مصنوعی گوگل پرداخته ایم که میتوانید مطالعه کنید .


اتوریتی Authority چیست ؟

اتوریتی یک ارزش گذاری یا اعتبار است که در دامنه ها با عنوان Domain Authority یا همان DA و برای صفحات وب سایت ها هم با عنوان Page Authority یا PA شناخته میشود که بر اساس الگوریتم های خاصی این ارزش ها بدست می آید . سایت MOZ به صورت تخصصی بر روی این مسئله فعالیت دارد و میتوانید در بخش Link Explorer ارزش صفحات و دامنه خود را مشاهده کنید

اتوریتی چیست ؟ Authority


B2B بی تو بی چیست ؟

B2B به معنای تجارت به تجارتB To B مخفف کلمات Business-to-Business میباشد که به معنای تجارت به تجارت میباشد – B2B یک نوع کسب و کار است که در این مدل کسب و کار ها شرکت های تجاری با کمک یکدیگر یک محصول واحد را به فروش میرسانند . به عنوان مثال شرکت های خودروسازی که برای ساخت یک خودرو بعضی از اجزاری داخل خودرو مانند لاستیک ، باتری و … را با سفارش به شرکت های دیگر تهیه میکنند و در محصول اصلی خود که یک خودرو باشد قرار میدهند .


B2C بی تو سی چیست  ؟

B2C مخفف Business to Consumer میباشد ، B2C به نوعی زیر مجموعه B2B میباشد . در مثال بالا خودرو سازی را گفتیم که جهت تکمیل محصول خود با دیگر شرکت ها همکاری میکند ، حالا پس از ساخت محصول نهایی نیاز است که محصول را به فروش برسانند و شرکت های لیزینگ این کار را انجام میدهند . شرکت هایی که مسئولیت بازاریابی و فروش محصولات را بر عهده میگیرند به کسب و کار های B2C معروفند .


سئو و بهینه سازیمقالات سئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *