کلمه کلیدی چیست ؟ 5 ابزار یافتن بهترین کلمات کلیدی

کلمه کلیدی چیست ؟ 5 ابزار یافتن بهترین کلمات کلیدی


کلمه کلیدی مناسب ، نخستین گام تولید محتوا

به قول آقای جواد خیابانی کسی که داره این مطلب رو مطالعه میکنه حتماً سایت داره ! 😅

همانطور که قبلاً در دو مقاله سئو چیست و  سئو داخلی صحبت کردیم هر وب سایتی نیاز به به روز رسانی و ثبت محتوا در آن دارد و کلمه کلیدی اهمیت بسیار بالایی در هر محتوا دارد . اگر کلمات کلیدی تمام مقالات و صفحه ها به خوبی انتخاب شوند میتواند در طول زمان کوتاهی بازدیدکنندگان و مشتری های بسیار زیادی را به همراه داشته باشد .

اما انتخاب کلمه کلیدی نیازمند تحقیق و بررسی دارد و در این مقاله قرار است به شما آموزش دهیم که چگونه کمتر از ۱۰ دقیقه کلمه کلیدی مناسب خود را پیدا کنید و در استاتژی تولید محتوا سایت خود آن را به خوبی پیاده کنید . همچنین به شما ابزاری را معرفی خواهیم کرد که میتواند به شما کلمات کلیدی مناسب کسب و کار تان را شناسایی کند و به شما معرفی کند ، پس در ادامع با ما همراه باشید .

انتخاب کلمه کلیدی مناسب نخستین گام تولید محتوا

کلمه کلیدی مناسب یعنی محتوای پولساز !

کاربران ویلیکو با مطالعه این مقاله این موارد را آموخته اند :

کلمه کلیدی چیست ؟

کلمه کلیدی دقیقاً همان چیزی است که کاربران در موتورهای جستجو وارد میکنند . کلمه کلیدی میتواند تک کلمه باشد و یا تشکیل شده از چندین کلمه باشد . کلمات کلیدی دقیقاً همان کلماتی هستند که شما در محتوای خود از آنها استفاده کرده اید و با رعایت اصول محتوا نگاری توانسته اید به گوگل بفهمانید که صفحه X برای کلمه کلیدی X تعریف شده است و اگر کاربری آن کلمه را در گوگل جستجو کرد آن صفحه را در لیست نتایج جستجو نمایش دهد .

اگر شما از استراتژی محتوا برای بالا بردن ترافیک جهت جذب کاربر و فروش استفاده میکنید باید به صورت مداوم بر روی سئو خود کار کنید و از کلمات کلیدی مناسب کسب و کارتان استفاده کنید . توجه داشته باشید کلمات کلیدی را شما نمیتوانید ایجاد کنید بلکه کاربران هستند که با جستجو هایی که انجام میدهند این کلمات را درست میکنند .

به عنوان مثال اگر شما یک فروشگاه لوازم برقی دارید و میخواهید با استراتژی تولید محتوا کاربران را جذب کنید باید بر روی کلماتی که کاربران با جستحوی آنها به وب سایت شما خواهند رسید را شناسایی کنید و محتوای خود را بر اسا آن تولید و منتشر کنید .

آموزش نحوه انتخاب کلمه کلیدی مناسب

خوب تا اینجا متوجه شدیم کلمه کلیدی چیست و چرا اهمیت بسیار بالایی دارد ، اما از این پس میخواهیم با استفاده از ابزار و روش هایی که میتوان بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کرد آشنا شویم تا مقالات سایت خود را هدفمند ایجاد کنیم .

آموزش های بسیار زیادی برای نحوه انتخاب کلمات کلیدی وجود دارد که قبل تر از من همکاران عزیزم در وب سایت هایشان به اشتراک گذاشته اند اما شاید برای کسی که زیاد با سئو آشنایی نداشته باشد کمی خسته کننده و سخت به نظر برسد به همین دلیل تصمیم گرفتم آسان ترین راه و بهترین راهی که میتوان کلمات کلیدی را انتخاب کرد را معرفی کنم و امیدوارم مورد توجه شما قرار گیرد .

  • ۱- مثل مشتری فکر کنید

بالاتر گفتیم که ما در وب سایتمان مقاله منتشر میکنیم تا بتوانیم ترافیک و خریدار جذب کنیم پس باید اول مانند مشتری فکر کنیم که او اگر هر کدام از محصولات و خدمات ما را نیاز داشته باشد در گوگل چه جستجویی خواهد کرد ؟

مطمئاً شخصی که به دنبال شرکت یا فردی است که سایتش را طراحی کند در گوگل یکی از کلمات زیرا را جستجو خواهد کرد :

طراحی وب سایت  شرکت طراحی سایت بهترین شرکت طراحی سایت قدیمی ترین شرکت طراحی سایت طراحی سایت ارزان
طراحی سایت شرکتی طراحی سایت فروشگاهی طراحی سایت شخصی طراحی سایت خبری طراح وب سایت
طراحی سایت خدماتی طراحی سایت تهران طراحی سایت حرفه ای طراحی سایت رایگان شرکت ساخت سایت

پس شرکت های طراحی سایت باید برای کلمات بالا تولید محتوا کنند و وب سایت خود را برای این کلمات بهینه کنند .

  • ۲- لیست کلمات کلیدی را تهیه کنید

پس از اینکه متوجه شدید مشتری های شما چگونه فکر میکنند و مشتری های خود را هدفمند کردید حال زمان آن رسیده که لیست کاملی از کلمات کلیدی را تهیه کنید و به ترتیب اولویت ، آنها را درجه بندی کنید . با این کار شما میتوانید برای پیش فردن فعالیت سایت خود یک برنامه ریزی کنید و در آینده به خوبی از آن استفاده کنید .

  • ۳- بررسی رقبا در جستجو های گوگل

مطمئاً شما پس از آنکه محتوای خود را بر اساس کلمه کلیدی که مشخص کرده اید قرار است سئو کنید و آن را به صفحه اول گوگل بیاورید تا برای شما کاربر جذب کند اما همیشه بهتر است که قبل از اینکه تصمیم بگیرید محتوایی را منتشر کنید کلمه کلیدی آن را در گوگل جستجو کنید و رقبای خود را در صفحات اول و دوم مشخص کنید و اگر احساس کردید فعلاً با این کلمه کلیدی نمیتوانید صفحه اول گوگل را تسخیر کنید پس بهتر است فعلاً آن را کنار بگذارید و به سراغ کلمه دیگری بروید و پس از اینکه در کلمات دیگری توانستید رتبه های خوبی کسب کنید ، حالا به سراغ این کلمه بیاید و روی آن کار کنید .

سئو و بهینه سازیسئو داخلیمقالات سئو

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *